Home / Słowo Boże  / Musisz nauczyć się kochać!

Musisz nauczyć się kochać!

Zamknięty betonowy świat samotności, z którego człowiek próbuje się wyrwać, by spotkać kogoś, coś poczuć. Każdy z nas na różne sposoby szuka miłości. Możemy codziennie porozumiewać się z kimś na różne sposoby, możemy żyć z kimś przez całe życie i mimo to czuć się samotni, w taki czy inny sposób. Lecz nie każda droga jest dobra i nie wszystko co osiągniemy jest miłością (seks, narkotyki, sekty).

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób powstaje perła? Perła – coś pięknego i drogiego powstałe z ziarenka piasku/brudu, który przedostał się do wnętrza małża czy innej ostrygi. Przykład ten służy ojcu Adamowi do zobrazowania istoty prawdziwej miłości, która jest najcudowniejszym klejnotem, jaki można sobie wyobrazić.
Miłość jest jak perła i tak jak ona musi zostać wyprodukowana z czegoś co nas uwiera, co nam przeszkadza. Nie dostaniemy jej za darmo i od razu. Musimy ją stworzyć w relacji z drugą osobą, zgadzając się na zranienia i niepowodzenia. Żyjąc razem a jednak osobno, obok siebie nie wytworzymy jej.

Kolejnym przykładem poruszanym w konferencji jest uzdrowienie kobiety – teściowej Św. Piotra, z gorączki. Jednak nie chodzi tu o podwyższoną temperaturę ciała, a o temperament i sposób patrzenia przez nią na życie i relacje, szczególnie z bliskimi.

Dlaczego nauka miłości jest tak ważna? Ponieważ na sądzie ostatecznym Pan Bóg zada nam tylko jedno pytanie „Czy nauczyłeś się kochać?”

Warto poświęcić uwagę tej konferencji, gdyż może ona zmienić także Twoje życie. Wysłuchaj jej od początku do końca i zastanów się, jaki ma przekaz dla Ciebie. Czym jest Twoja perła?

Review overview
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest wyłączony.