Home / Słowo Boże  / List od Pana Boga do serca mężczyzny

List od Pana Boga do serca mężczyzny

„Nadszedł już czas, byś wziął udział w bitwie” (Ef 6,14)
Bóg jest obecny zawsze i wszędzie. Nieustannie wzywa nas do walki, walki o swój los, swoje życie przeciwko siłą ciemności. Jednak bez Niego jesteśmy skazani na porażkę. Sami nie możemy nic, a z Nim możemy wszystko. Oto co mówi:

Masz być mocny i mężny, masz Mi zaufać do końca a zwycięstwo będzie po naszej stronie. „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13)

Wszystko co masz pochodzi ode mnie, (On kieruje naszym losem i zawsze jest przy nas, ponieważ do niego należy miejsce i czas). „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną„ (Ps23, 4) (To On zawsze słucha, dodaje sił, pociesza, zna nas i wie wszystko. Jedyne co musimy to oddać Mu swe życie i zaufać).
Kochaj innych tak, jak kochasz siebie. Kochaj swą żonę i dzieci, tak jak kochasz siebie. Sam ją wybrałeś, więc dbaj o nią i swój dom. Kochaj ją i bądź jej wierny.

Zostałeś wezwany do wielkich rzeczy, jeśli tylko będziesz mi posłuszny. Bo Ja, Twój Bóg Cie wybrałem. A kiedy upadniesz powstań. „Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabościach się doskonali” (2Kor 12,9) Staraj się, bo miejsce jest już przygotowane. „Pan jest z Tobą dzielny wojowniku” (Sdz 6,12)
Tylko czy mnie wybierzesz? Czy pozwolisz mi działać? Bez względu na Twoją decyzję kocham Cie mój synu.

Review overview
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest wyłączony.