Home / Słowo Boże  / Rekolekcje dla studentów

Rekolekcje dla studentów

„Pan jest moim pasterzem”- werset ten jest wielu początkiem rozważań i rekolekcji. To motyw wielu pieśni, psalmów i piosenek. Więc może warto zastanowić się nad tym co tak konkretnie znaczy ten werset. Czy Jezus jest także Twoim pasterzem?

Świat jaki nas otacza możemy podzielić na 2 części: coś wokół nas (sąsiad, fiordy, znani ludzie) i to co nas dotyczy i dotyka bezpośrednio (mój kubek, mój dom, moje życie,wspomnienia ja). W którym ze Światów umiejscowisz Chrystusa?!

On naprawdę jest przy Tobie. Interesuje Go wszystko co dotyczy Twego świata: hobby, rodzina, przyjaciele, muzyka, czy jest ci smutno, czy jesteś szczęśliwy?

Spraw by Jezus Chrystus był Twoim Bogiem. Pokochaj siebie, pokochaj innych nieustannie pracuj nad sobą.. bo to co dajesz innym otrzymujesz dla siebie. A tak ja traktujesz siebie i innych traktujesz Boga. Każdy z nas został zraniony, jednak kiedy oddasz Mu swoje zmartwienia będzie Ci łatwiej, on Cię pocieszy i wesprze.

Szukaj miłości prawdziwej, nie sztucznych substytutów (seks przedmałżeński, masturbacja, pornografia). Szanuj siebie i drugiego. Z każdego nałogu i choroby można się wyleczyć, jeśli znajdziesz odpowiedniego specjalistę – najlepszym z nich jest Jezus Chrystus.

Bądź otwarty. Wchodź w relacje z ludźmi. Bo Chrześcijaństwo polega na otwartości. Jeśli ktoś Cie zrani, nie poddawaj się, oddaj to Jemu i działaj dalej.

Pamiętaj o Mszy Świętej, bo to miejsce spotkania z Żywym Bogiem. On Cię pocieszy, uleczy pokrzepi. Da Ci nowe serce i nowego ducha. Tylko pozwól Mu być Twoim Bogiem.

Review overview
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest wyłączony.