Home / Świadectwa nawrócenia  / Świadectwo podróżnika – Dominik Włoch

Świadectwo podróżnika – Dominik Włoch

Dominik – podróżnik i pielgrzym. Od dziecka marzył, by iść na pielgrzymkę do Włoch i spotkać z Janem Pawłem II. Pielgrzymuje całe życie. W roku św. Jakuba udał się z przyjaciółką do Santiago de Compostella, gdzie skończyły im się pieniądze, jednak dzięki uprzejmości napotkanych tam osób nie umarli z głodu i przygoda toczyła się dalej. Udali się więc do Fatimy (skoro i tak byli niedaleko), skąd „na stopa” ruszyli do Lourdes we Francji, gdzie było spotkanie młodzieży właśnie z Janem Pawłem, które jak się okazało było jego ostatnią zagraniczną pielgrzymką.

Kolejna sytuacja z życia Dominika. Przygotowywał się by zostać świeckim misjonarzem w Kenii. Dzień przed rozpoczęciem podróży, wszystko zostało odwołane, mimo starań i wydatków. Pojawiła się złość na Boga i cały świat o zaprzepaszczenie wielkiego dzieła i marzeń.. Jednak po rozmowie ze Stwórcą pojawiła się myśl o pielgrzymce do Jerozolimy, bez przygotowania czy pieniędzy.

„Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana.”

Wszystkie opisane sytuacje i kilka innych, których warto wysłuchać osobiście pokazują jedną prawdę. A mianowicie, że pokładając ufność w Jezusa Chrystusa uda się wszystko. Jednak należy Mu w pełni zaufać i pokornie wypełniać Jego wolę. Mamy także nauczyć się przyjmować wszystko to co nam daje, zwłaszcza te trudne sytuacje. Bo Ona nam da tylko tyle i aż tyle, ile będzie nam potrzebne. Pośle nas tam, gdzie chce nas posłać, gdzie mamy się znaleźć.

Review overview
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest wyłączony.